top of page

K, 01. dets

|

Elva Kultuurikeskus

Umbra ühisnäitus "Paralleelreaalsus"

Umbra ateljee kunstnike loodud värvideküllas alternatiivreaalsus Elva Kultuurikeskuses

Tickets are not on sale
See other events
Umbra ühisnäitus "Paralleelreaalsus"
Umbra ühisnäitus "Paralleelreaalsus"

Time & Location

01. dets 2021, 09:00 – 31. jaan 2022, 18:00

Elva Kultuurikeskus, Kesk 30, Elva, 61507 Tartu maakond, Estonia

About the event

Umbra ateljee on noortest kunstnikest koosnev MTÜ, mis paikneb Tartu kesklinnas, aadressil Munga 8. Umbra tegeleb kunsti valdkonna arendamisega nii kodu, kui ka välismaal. Pakkudes kunstnikele üüripinda ja reklaamides kunstitöid erinevates sotsiaalmeedia portaalides. Põhitegevustena korraldab ateljee seminare, kursusi, võistu maalimisi, töötube ja üritusi. Muuhulgas osutab Umbra ateljee mitmekülgset eesmärgikohast metoodilist, praktilist ja organisatsioonilist abi, kogub ja vahendab kunstialast infot. Hetkeseisuga on ateljee koosseisus 6 liiget. Näitusel on esindatud ka mõned endised ateljee liikmed.

Näitus „Paralleelreaalsus” toob vaatajani omapärased kunstiteosed. Publikul avaneb võimalus tunnetada kunstnike sisemaailma, astuda hetkeks eemale talve sombusest hallikast meeleolust, alternatiivsesse dimensiooni, kus valitseb värviküllasus. Umbra ateljee kunstnikud, kes on justkui uue aja šamaanid, alkeemikud, on muutnud oma kogemused ja teadmised kunstiks. Nende kanalid on avatud. Kunstnikud kui maagid edastavad maailmale ainulaadseid krüpteeritud piltsõnumeid, mis programmeerivad vaatajais lahti vana maailma uskumusi. Rahval tekib võimalus kogeda elujanuliste kunstnike intensiivset värvikeelt ja kujutamislaadi. Teosed on valminud tunnete puhangute keskel, erinevate dimensioonide vahel rändamisest ja puhtast kohalolust.

Kunstnikud: Raido Randoja, Rainer Palu, Ingmar Roomets, Karoliina Tomasson, Hedi Kuhi, Anna-Liisa Pihlap, Ralf Sannikov, Ruudu Rahumaru, Anna Maquet

Share this event

bottom of page